Zobacz nasze 

Oferty specjalne

Dunajecki Gościniec

Ul. Jana Pawła II 73

34-425 Biały Dunajec

tel 18 20 73 229   kom 889-860-804

e-mail dunajeckigosciniec@o2.pl

www.dunajeckigosciniec.com.pl

Atrakcje w okolicy


 

Biały Dunajec jest niewielką, malowniczo położoną górską miejscowością. Zlokalizowana jest wzdłuż potoku, od którego wzięła swoją nazwę. Dużą popularność zawdzięcza sąsiadującym z nią basenom termalnym -  Termy Szaflary oraz Gorący Potok.

Od centrum Zakopanego Biały Dunajec oddalony jest o zaledwie 9 km. Dogodna lokalizacja przy trasie łączącej Zakopane z Nowym Targiem sprawia, że nasza miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystów, zarówno zimą jak jak i latem. Miłośnicy jazdy na nartach mogą stąd szybko i łatwo dostać się do znanych narciarskich miejscowości - Białki i Bukowiny Tatrzańskiej, Małego Cichego oraz na wyciąg Suche-Ski.

Fani górskich wycieczek, dzięki dobrej komunikacji busowej, mogą w prosty sposób dostać się do Zakopanego i szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Biały Dunajec to także idealne miejsce dla wędkarzy. Pobliska rzeka Biały Dunajec obfituje w pstrągi!!!

BASENY TERMALNE

Bogata oferta basenów termalnych sprzyja wypoczynkowi w Tatrach. Korzystać z nich mogą całe rodziny wspólnie zażywając kąpieli i wodnego szaleństwa. Obecnie na Podhalu funkcjonuje kilka doskonale wyposażonych obiektów z wodnymi atrakcjami: 

* Termy Szaflary

* Gorący Potok

* Termy Białka Tatrzańska

* Termy Bukowina Tatrzańska

* Aqua Park Zakopane 

* Termy Chochołowskie

WYCIĄGI NARCIARSKIE

Podhale to przede wszystkim białe szaleństwo. W naszym regionie funkcjonuje wiele tras i wyciągów narciarskich doskonale przygotowanych i o różnym stopniu trudności. Swoje miejsce znajdą tutaj początkujący narciarze jak również profesjonaliści szukający mocnych wrażeń.

Najbliższe w okolicy:

* Toko Land

* Stacja narciarska Suche

* Stacja narciarska Harenda

* Wyciąg narciarski U Steni

* Olczań Ski

 

 

KULINARIA

Podhale warto poznać też od strony kulinarnej. Podczas wizyty w jednej z regionalnych karczm obowiązkowo trzeba spróbować góralskiej kwaśnicy i prawdziwych oscypków. W pobliżu naszego domu znajduje się wiele regionalnych restauracji, karczm, serwujących wspaniałe smakołyki.

Najbliższe w okolicy:

* Karczma Polaniorka

* Karczma u Furtoka

* Karczma Rąbanica

* Karczma Muzykancko

* Karczma Góralsko Izba

 

 

GUBAŁÓWKA

Gubałówka to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. Obok Giewontu i Kasprowego Wierchu jest to najpopularniejszy szczyt górujący nad miastem. Właściwie nie ma chyba turysty, który będąc w Zakopanem nie odwiedził Gubałówki. Jedno jest pewne, widoki jakie rozciągają się z jej szczytu na Tatry są naprawdę niezapominane. Można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i części Słowackich oraz pasma Babiogórskiego.

Gubałówka wznosi się na wysokość 1 126 m n.p.m. w Paśmie Gubałowskim położonym w północno – zachodniej części Zakopanego. Po wschodniej stronie znajduje się Ząb, który jest najwyżej położoną miejscowością w Polsce, a po zachodniej Butorowy Wierch (1 160 m), drugi co do wysokości szczyt pasma. Oba szczyty połączone są fragmentem Szlaku Papieskiego, którym niegdyś podążał Karol Wojtyła.

KRUPÓWKI

Krupówki to najsłynniejszy deptak w Polsce i reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Zaczynają się na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe.Wzdłuż nich znajduje się wiele sklepów, restauracji, poczta oraz bardziej rozpoznawalne:

  • Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
  • Dworzec Tatrzański.
  • Neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach.

Można tam skorzystać z takich atrakcji jak przejażdżka dorożką i zdjęcie z misiem, w połowie Krupówek rozciąga się widok na Giewont.